İşleyiş

Dönem başında yapılan Eğitim Programı Paylaşım Toplantısı workshop şeklinde uygulanır. Bu workshop tüm sınıf velilerinin katılımıyla gerçekleşir ve yıl içinde uygulanacak program uygulamalı bir şekilde aktarılır. Bu toplantılar eğitim yılına başlarken çocuğunuzu sizin gözünüzle tanımamız için de bir vesiledir. Sizin beklentilerinizi, isteklerinizi paylaşır,  eğitim yılı içindeki genel bakışımızı ve eğitim anlayışımızı sizlere aktarmaya çalışırız.

Tarçın Çocuk evi  olarak sınıf öğretmenlerimiz  ve rehberlik birimimiz olarak  yılda iki sefer  çocuğumuza özgü bireysel rutin toplantılarımızı gerçekleştiririz.

Okul-Aile-Çocuk  yaşantımızın kolaylığı açık ve kesintisiz iletişimimiz ile mümkündür. Bu nedenle rutin toplantılar dışında da duygu, görüş ve izlenimlerinizi paylaşmak üzere bizi her zaman arayabilir ve görüşme talep edebilirsiniz.

Her ayın ilk haftası okul yaşantımızdan haber ve önerilerin yer aldığı Aylık Eğitim Bültenimiz sizlere ulaştırılır. Okuldan haberler, yemek menüsü etkinlik takvimi aracılığıyla okul yaşantısı ve yapılacaklar hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışırız. Ayrıca her gün verilen güncel formlarımız aracılığıyla da   günümüzün nasıl geçtiği ve sonraki gün için hatırlatma bilgilerini sizlere ulaştırırız.

Bültenlerde yazan duyurular ve etkinlikler bölümünü çocuklarla birlikte takip eder, gerekli malzemeleri olduğunda gönderirseniz çocuğunuzun okuldaki etkinliklere katılımına destek olmuş olursunuz. Ayrıca bunun dışında sorumluluk bilincinin gelişmesi için özel sorumluklar da verilir. Örneğin; Atatürk Haftası’nda Atatürk resmi getirmek ya da ailem konusunda aile fotoğrafı getirmek gibi. Çocuğunuzun bu konuyla ilgili isteklerini dikkate alırsanız seviniriz.

Geziye gidileceği zaman çocuklarınızın eve getirdiği günlük gelişim raporlarında geziyle ilgili izin kağıtlarını koyup size gönderiyoruz. Bu izin kağıtlarının imzalanarak üzerinde yazılan tarihe kadar bize gönderilmesi rica olunur.

Çocuğunuzun okula gelemeyeceği günlerde bizleri haberdar ederseniz seviniriz. Ayrıca çocuğunuzun farklı bir adrese gitmesini istiyorsanız öğretmenini mutlaka haberdar etmeniz gerekmektedir.

Çocuğunuzu ebeveynleri dışında biri okuldan alacaksa gün içinde bize çocuğunuzu kimin alacağını bildirmeniz gerekmektedir. Çocuğu alacak kişinin kimlik kartıyla gelmesi güvenlik açısından zorunludur.

Okula gelirken çocukların takı, para vs. şeyleri getirmemesini rica ediyoruz.

Okul ayakkabısı tercihimiz bağcıksız spor ayakkabısı tarzında ayakkabılardır.

Çocuklarımızın günlük okul yaşantılarını kolaylaştırmak üzere, rahat hareket etmelerine ve kendi başlarına giyinebilmelerine olanak sağlayacak, okul etkinlikleri sırasında kirlenmelerinin sorun olmayacağı giysiler tercih edilmelidir.

İhtiyaç duyulması halinde kullanılabilmesi için her çocuğun okulda yedek giysileri bulundurulmalıdır. Sizden istediğimiz çocuğunuzun gereksinimi olan materyalleri eksiksiz ve zamanında getirmenizi rica ederiz.

Öğrencilerin kullanması gereken durumlarda bize ilacı reçetesiyle birlikte göndermeniz ve nasıl kullanılacağı konusunda not olarak yazmanız rica olunur.

Çocuklarımız hastayken okula gönderilmeyip evde dinlendirilmesi ve evde  olabilecek bulaşıcı hastalık durumlarında ailelerimizin bu durumla ilgili okula bilgi vermesi  diğer çocuklarımızın sağlığı ve ailelerimizin haberdar edilebilmesi açısından önemlidir.

Kullanmadığınız süslü giysiler, abartılı aksesuarlar ve kostümleri drama köşemizde ya da oyunlarımızda kullanmak üzere okula gönderebilirsiniz. Ayrıca etkinliklerimizde kullanmak için artık materyal de biriktirip gönderirseniz seviniriz. (Kumaşlar, kutular, kapaklar, kurdeleler, boncuklar, düğmeler, paket kağıtları vs.)