Hakkımızda

ŞİMDİ TANIŞMA VAKTİ


Tarçın Anaokulu, çocukların gelişim dönemleri kadar kişisel ihtiyaç ve öykülerini de baz alan, farklılıkları göz ardı etmeden ilerleyen bir kurumdur. Her çocuk biriciiktir; öykü ve ihtiyaçları ile vardır. Bizler, çocukları sadece belli dönemlere ayırark değerlendirmiyoruz. Çünkü her birinin farklı evlerde, farklı gözlerle büyüdüğünün farkındayız. 

Okulumuz,

Her bireyin özerk ve biricik yanının tanındığı,

Her yaş grubunun ayrı sınıflarda olduğu,

Eğitmenleri dinamik, şefkatli, donanımlı, çocuksu değerlere sahip çıkan ve eğlenceli olan, 

Eğitim sistemi yaşama, sınama, dokunarak öğrenme ve yaşamla temas üzerine kurulu,

Her yaş grubuna yönelik eğlenceli İngilizce Dersleri olan,

Her branş dersiyle farklı ilgi alanları oluşturma, bireysel yatkınlık ve ilgiyi gözlemlemeyi hedefleyen,

bir kurumdur. 

 

NE DEMİŞTİK?


‘ Herkesin bir işi var, benimki oyun oynamak! ’

Oyun geliştirir, öğretir, büyütür, sevdirir. 

Bizimle oynamaya ne dersiniz?

 

OKULUMUZ BİR BÜTÜN


Okulumuzda sıcaklık ve çok renklilik ana besinimizdir.

Her bireyin biricikliğine, farklılığına saygı duymayı, yargılamamayı,

Koşulsuz kabulü ve koşulsuz sevgiyi,

Temasla yaşamın daha renkli olduğunu,

Güven duymanın önemini,

Araştırma, sorgulama, bilimsel bakışın gerekliliğini ilke ediniyoruz.

Her ayın ilk haftası okul yaşantımızdan haber ve önerilerin yer aldığı Aylık Eğitim Bültenimiz sizlere ulaştırılır. Okuldan haberler, yemek menüsü ve gezi takvimi aracılığıyla okul yaşantısı ve yapılacaklar hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışırız. Ayrıca her gün siz değerli velilerimize çocuklarınız hakkında güncel bilgiler sağlar, günün nasıl geçtiğini detaylandırır ve sonraki gün için hatırlatma bilgilerini aktarırız.  

Bültenlerde yazan duyurular ve etkinlikler bölümünü çocuklarla birlikte takip eder, gerekli malzemeleri olduğunda gönderirseniz çocuğunuzun okuldaki etkinliklere katılımına destek olmuş olursunuz. Ayrıca bunun dışında sorumluluk bilincinin gelişmesi için özel sorumluklar da vermekteyiz. Örneğin; Atatürk Haftası’nda Atatürk resmi getirmek ya da ailem konusunda aile fotoğrafı getirmek gibi. Çocuğunuzun bu konuyla ilgili isteklerini dikkate alırsanız, seviniriz.

Geziye gidileceği zaman, gezi izin formlarını çocukların çantalarına koyarak sizlere gönderiyoruz. Bu izin kağıtlarının imzalanarak üzerinde yazılan tarihe kadar bize gönderilmesi rica olunur.

Çocuğunuzun okula gelemeyeceği günlerde bizleri haberdar ederseniz seviniriz. Ayrıca çocuğunuzun farklı bir adrese gitmesini istiyorsanız öğretmenini mutlaka haberdar etmeniz gerekmektedir. Çocuğunuzu ebeveynleri dışında biri okuldan alacaksa gün içinde bize çocuğunuzu kimin alacağını bildirmeniz gerekmektedir. Çocuğu alacak kişinin kimlik kartıyla gelmesi güvenlik açısından zorunludur. Okula gelirken çocukların değerli takı, para vs. şeyleri getirmemesini rica ediyoruz. Okul ayakkabısı tercihimiz bağcıksız spor ayakkabısı şeklindedir. Çocuklarımızın günlük okul yaşantılarını kolaylaştıracak, rahat hareket edebilecekleri  ve okul etkinlikleri sırasında kirlenmelerinin sorun olmayacağı giysiler tercih edilmelidir.

İhtiyaç duyulması halinde kullanılabilmesi için her çocuğun okulda yedek giysileri bulundurulmalıdır. Sizden istediğimiz çocuğunuzun gereksinimi olan materyalleri eksiksiz ve zamanında getirmenizdir. Öğrencilerin kullanması gereken ilaçlar için mutlaka nasıl, hangi dozda ve saat kaçta verileceği okul ile yazılı olarak ğaylaşılmalıdr. Çocuklarımız hastayken okula gönderilmeyip evde dinlendirilmesi ve bulaşıcı hastalık durumlarında ailelerin bu durumla ilgili okula bilgi vermesi oldukça önemlidir. Kullanmadığınız süslü giysiler, abartılı aksesuarlar ve kostümleri drama köşemizde ya da oyunlarımızda kullanmak üzere okula gönderebilirsiniz. Ayrıca etkinliklerimizde kullanmak için artık materyal de biriktirip gönderirseniz seviniriz (Kumaşlar, kutular, kapaklar, kurdeleler, boncuklar, düğmeler, paket kağıtları vs.).